تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

خستگي ناپذيري يك رييس جمهور/ سفرهاي پروژه اي ماحصل سفرهاي استاني


  دكتر محمود احمدي نژاد روزي كه پا در ركاب توسن تيزپاي رياست جمهوري گذاشت تا به امروز كه روزها و هفته هاي پاياني آن شمارش معكوس بخود گرفته ، يكسان و يك نوا همچنان مي تازد.
  با آغاز سفرهاي استاني كه از ابتكارات دكتر احمدي نژاد در كسوت رياست جمهوري بود ، هيات وزيران يكجانشين جاي خود را به هيات وزيراني سيار و در عين حال چالاك داد.
  از قبل اين تغيير رويه و سنت شكني مبارك ،خوني تازه در شريانهاي مردم سراسر كشور بخصوص ساكنان نقاط دورافتاده و محروم از مركز نشيني، تزريق - و نويد بخش اينده اي درخشان در ايران اسلامي شد.
  دكتر احمدي نژاد اين روزها بسان آن كشاورز موفق در قالب سفرهاي پروژه اي در حقيقت به برداشت محصول سفرهاي استاني خود مشغول است و حجم محصول به اندازه اي است كه از سيل پروژه هاي اماده افتتاح بدليل فرصت اندك تنها به شاخص ها مي پردازد.
  حضور متوالي و مستمر رييس جمهوري به صورت روزانه در نقاط مختلف خاك پر مهر و گهر ايران بزرگ خود گواه روشني بر حجم فعاليت ها و اقدامات برجسته صورت گرفته طي هشت گذشته در اين سرزمين پهناور است .
  انجام سفرهاي پروژه اي اين روزهاي رييس جمهوري به اقصي نقاط ايران اسلامي در حقيقت ماحصل تزريق اعتبارات نجومي در طول هشت ساله دولتهاي نهم و دهم در جهت اباداني و تقويت زيرساخت هاي بخشهاي مختلف توسعه در سرزمين بزرگ ايران اسلامي مي باشد.
  امروز در تاريخ استان فارس نيز شاهد حضور چندين ساعته رييس جمهوري بمنظور برداشت بخشي از اين محصول كاشت شده به ارزش دو هزار و ۳۰۰ميلياردتومان طي سالهاي اخير بوده ايم .
  براساس اين گزارش ، امروز پنجشنبه نيز افتتاح كارخانه ذوب آهن كوار و فاز سوم پروژه بزرگراه سپيدان به شيراز بطول ??كيلومتر به نمايندگي ديگر پروژه ها با حضور رييس جمهوري صورت گرفت .
  به گفته سرپرست فرمانداري شهرستان سپيدان با بهره برداري از فاز نخست محور بزرگراه سپيدان به شيراز به عنوان تكميل كننده فازهاي اول و دوم اين پروژه موجب تسهيل ارتباطي بين دو استان فارس و كهگيلويه و بويراحمد شده است .
  فرماندار كوار هم گفت: فازاول كارخانه ذوب آهن پاسارگاد كوار با ظرفيت توليد يك ميليون و ۷۰۰ هزار تن فولاد درسال با حضور رييس جمهوري افتتاح شد.
  غلامحسين زارع پور، به ايرنا افزود: سرمايه گذاري ارزي براي فاز اول اين پروژه ۸۹ ميليون يورو بوده و براي اجراي اين پروژه همچنين سه هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال سرمايه گذاري ريالي صورت گرفته است.
  وي بيان داشت:با توجه به اين كه براي جا به جايي اين ميزان فولاد توليدي، روزانه بين ۷۰ تا ۱۰۰ دستگاه تريلر فعاليت خواهند داشت، يك شهرك حمل و نقل با ۳۹ هزار متر مربع مساحت نيز دركنار اين كارخانه در حال ساخت است.
  فرمانداركوارگفت:با افتتاح فاز نخست اين كارخانه، ۷۱۴ نفر به طور مستقيم و حدود ۱۲ هزار نفر نيز به صورت غير مستقيم مشغول به كار خواهند شد.
  زارع پور افزود:با بهره برداري از فازهاي دوم و سوم كارخانه ذوب آهن پاسارگاد كوار، براي ۱۳ هزار نفر ديگر نيز به صورت مستقيم و غيرمستقيم فرصت شغلي ايجاد خواهد شد.
  وي ادامه داد:دركارخانه ذوب آهن پاسارگاد كوار، آهن اسفنجي، ذوب و ريخته گري فولاد، اسلب، نورد گرم و سرد و انواع ورق و مقاطع فولادي توليد خواهد شد.
  حجم بالاي اقدامات صورت گرفته درپرتو سفرهاي استاني طي سالهاي اخير سراسر كشور از جمله استان فارس را به كارگاه سازندگي تبديل كرده است .
  استاندار فارس با اشاره به خدمات گسترده دولتهاي نهم و دهم در كشور از جمله فارس گفت :طرح هاي بزرگ صنعتي و اقتصادي كه درهشت سال گذشته دراين استان به سرانجام رسيده موجب افتخار و غرور آفرين است.
  مهندس حسين صادق عابدين افزود: روند فعاليت هاي اقتصادي و عمراني درفارس نشانگر آن است كه زير ساخت ها ي توسعه دراين استان ايجاد شده و كمتر صنعتي است كه با مشكل زير ساختي مواجه باشد.
  وي به اجراي طرح توسعه حرم احمد ابن موسي (ع) در شيراز اشاره كرد وگفت:اين طرح بعد از ۶۰ سال اجرا شد و با احداث خيابان ۹ دي اقدام موثري براي ساماندهي حريم و پيرامون حرم مطهر انجام گرفت.
  استاندارفارس با بيان اين كه هم اينك طرح هاي ايجاد شبكه ريلي دراين استان ، پرشتاب درحال انجام است ، گفت:قطار شيراز - اصفهان ، استان فارس را به شبكه ريلي كشور متصل كرد.
  وي افزود:با احداث اين طرح، فارس به چهارراه ريلي كشور تبديل شده است درحالي كه تا قبل از دولت كنوني اين استان فاقد راه آهن بود اما اكنون يك هزار و ۵۵۰ كيلومتر خط آهن در اين استان در حال اجرا و مطالعه است .
  استاندارفارس به توسعه محورهاي جاده اي استان فارس هم اشاره كرد وبيان داشت:با وجودي كه هفت درصد جاده هاي كشور در اين استان وجود دارد، اما اين منطقه پيش از اين فاقد آزاد راه بود اما هم اينك اين طرح در فارس در حال اجراست و افزون براين ، مطالعه اجراي آزاد راه شيراز ، بوشهر هم در حال انجام است .
  صادق عابدين با بيان در بخش ديگري از مطالب خود گفت:همچنين استان فارس براي نخستين بار در رديف استان هاي نفتي قرار گرفت و هم اكنون از ۱۲ حلقه چاه نفت موجود در اين استان ، نفت استخراج مي شود .
  وي به توليد انرژي برق درفارس هم اشاره واظهاركرد:درسال ۸۴ استان فارس وارد كننده حدود ۸۰۰ مگا وات برق بود درحالي كه امروز اين استان يك هزارمگا وات برق مازاد دارد.
  استاندار فارس ادامه داد:اين استان راه صنعتي خود را يافته است به گونه اي كه توليد كاشي صنعتي در فارس رشد ۲۴۰ درصدي دارد و صادرات غير نفتي اين استان با ۱۳۸ درصد افزايش به ۵/۱ ميليون دلاردرسال رسيده است .  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 10 تير 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 2 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161566
 • بازدید امروز :59426
 • بازدید داخلی :3648
 • کاربران حاضر :78
 • رباتهای جستجوگر:323
 • همه حاضرین :401

تگ های برتر